Kimdir ?Manşet

Zalim İstanbul’un Nedim’i Berker Güven Kimdir?

Kanal D ekranlarında yeni başlayan Zalim İstanbul Oyuncusu Berker Güven kimdir?

Baş rollerini Fikret Kuşkan, Deniz Uğur ve Mine Tugay‘ın paylaştığı Zalim İstanbul seyirci tarafından sevildi.  Zalim İstanbul‘da Nedim Karaçay karakterine hayat veren Berker Güven Kimdir?

Berker Güven 2 Eylül 1994 İzmir’de doğmuştur. İstanbul bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılında gösterime giren Babam filminde Çetin Tekindor ve Melisa Şenolsun ile başrolü paylaştı. Vatanım Sensin dizisinde ise Aleksi rolüyle yer aldı.

22. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde Yen adlı tiyatro oyunundaki performansıyla Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülü’nü almıştır.

Dizideki Nedim Karaçay Karakteri

Agah Bey’in vefat eden abisinin oğlu. Çocukluk döneminde hala gizemini koruyan bir kaza ile çatıdan düşüp felç geçirmiştir. Amcası, Nedim’in geçirdiği kazadan dolayı hep kendini suçlamış ve abisinin emanetini gözünden ayırmamaya yemin etmiştir. Nedim tekerlekli sandalyeye muhtaç halde yaşarken amcası dışında destekçisi olmamıştır. Zaman zaman düzelme belirtileri gösterse de yine akıl almaz bir şekilde sağlık durumu gerilemiştir. Nedimin düzelme belirtilerinden rahatsız olanlar, Nedim’ in şahit olduklarını da hatırlamaması için de elinden geleni yapacaktır.

Berker Güven’in Rol Aldığı Tiyatro

2017-Yen : Anna Jordan- Craft Kadıköy

Berker Güven’in Rol Aldığı Film Ve Diziler

  • Vatanım Sensin
  • Babam

 

Etiketler

İlişkili İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close